Vladivojna La Chia zazpívá na třetím ročníku udílení Cen Jantar


Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Vladivojna La Chia je další osobností, která svým vystoupením podpoří třetí ročník udílení Cen Jantar. Vladivojna na galavečeru, který se bude konat 15. března 2020 v ostravské aule Gong, vystoupí mimo jiné s violoncellistkou Terezií Kovalovou a dvacetičlenným orchestrem. Jde už o třetí zveřejněné jméno účinkujících, zatím byla potvrzena také účast sopranistky Veroniky Rovné Holbové a exkluzivní vystoupení kapely Bratři Orffové, rovněž s orchestrem.

Ceny Jantar budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. Podruhé budou uděleny i dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Kromě Vladiojny La Chia během galavečera zazpívá také například operní pěvkyně Veronika Rovná-Holbová, která je držitelkou Ceny Jantar za loňský rok. Exkluzivní vystoupení na galavečeru připravuje i kapela Bratři Orffové, která v minulosti získala například Cenu Anděl a Cenu Apollo a v současnosti již nekoncertuje. Výjimečné vystoupení Bratří Orffů nabídne jednu z jejich písní v novém aranžmá pro orchestr.

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.