Udílení Cen Jantar za rok 2020 bude 31. srpna. Vstupenky jsou již v prodeji


Pořadatelé konečně zveřejnili datum čtvrtého ročníku udílení Moravskoslezských kulturních Cen Jantar. Sošky za nejvýraznější umělecké výkony roku 2020 budou předány 31. srpna 2021, dějištěm galavečera bude i letos aula Gong v Ostravě-Vítkovicích.

Ceny Jantar, které se konají pod záštitou Moravskoslezského kraje, budou uděleny letos v kategoriích výtvarné umění, literatura, populární hudba a vážná hudba. Nominace, o kterých rozhodly odborné poroty, byly zveřejněny na jaře.

V divadelních oborech nominace letos vyhlášeny nebudou kvůli uzavření divadel po velkou část roku 2020. Jevištní výkony v činohře, opeře, muzikálu a baletu budou poroty hodnotit až v příštím roce, přičemž posuzovat se bude období dvou let. Pořadatelé však chtějí letos udělit mimořádnou cenu za nejlepší divadelní online aktivity v období pandemie.

Kromě výročních cen budou i letos na galavečeru uděleny také dvě ceny za celoživotní přínos v oblasti kultury Moravskoslezského kraje. O laureátech těchto dvou cen rozhodne odborné kolegium.

Program bude přístupný pro širokou veřejnost, vstupenky jsou již v prodeji.