Udílení Cen Jantar za rok 2019: Na galavečeru zazpívá Veronika Holbová-Rovná


Pořadatelé třetího ročníku Cen Jantar začínají zveřejňovat program galavečera, na kterém budou 15. března 2020 uděleny ceny nejvýraznějším umělcům Moravskoslezského kraje za rok 2019. Prvním vystupujícím, kdo potvrzuje účast, je operní pěvkyně a držitelka Ceny Jantar za rok 2018 Veronika Rovná, rozená Holbová.

Ceny budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. I letos budou uděleny dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. I tentokrát půjde o večer plný napětí a oceňování laureátů se bude střídat s vystoupeními hudebníků všech žánrů. „Rádi bychom kvalitou doprovodného programu dodrželi laťku, kterou jsme si nastavili při druhém ročníku,“ řekl organizátor cen Aleš Honus.

Větší část programu bude připravena je pro tuto příležitost. „Některé kapely a zpěváci vystoupí i letos s úplně novými verzemi písní, na pódiu bude po loňské dobré zkušenosti opět orchestr, jenž bude doprovázet jednotlivé interprety i kapely. Letos jsme se také rozhodli dát více prostoru baletu,“ dodává Aleš Honus

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.