Také na třetím ročníku Cen Jantar vystoupí Permoník, tentokrát to budou děti od 9 do 13 let


Také na třetím ročníku Moravskoslezských kulturních Cen Jantar vystoupí kromě dvacetičlenného orchestru, který bude hrát spolu s několika kapelami, také dětský sbor. Tentokrát půjde o Přípravný sbor Permoník, který tvoří děti ve věku od 9 do 13 let. Tento sbor je mladším předstupněm Koncertního sboru Permoník, který vystupoval na prvním a druhém ročníku Cen Jantar.

Ceny Jantar budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. Podruhé budou uděleny i dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Během galavečera zazpívá například operní pěvkyně Veronika Rovná-Holbová, která je držitelkou Ceny Jantar za loňský rok, a zahraje klavírní virtuos Ivo Kahánek.

S dětským sborem a dvacetičlenným orchestrem vystoupí zpěvačka Vladivojna La Chia, která Cenu Jantar obdržela v kategorii populární hudba za rok 2017. Exkluzivní vystoupení s orchestrem a sborem pro galavečer připravuje i krnovská kapela Bratři Orffové, která v minulosti získala například Cenu Anděl a Cenu Apollo a v současnosti již nekoncertuje, s orchestrem a Permoníkem vystoupí také populární kapela Mirai a post-hardcoroví The Truth Is Out There. Chystá se také vystoupení muzikálového zpěváka Lukáše Adama.

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.