Rokyta, Klus, Fialová, Nedivoč, February a fůra dalších. Druhý galavečer Cen Jantar začíná mít konkrétní obrysy


Pořadatelé druhého ročníku Moravskoslezských kulturních Cen Jantar zveřejnili podstatnou část programu galavečera, na kterém budou 3. března 2019 vyhlášeni laureáti. Na pódiu v rámci ceremoniálu vystoupí například písničkář Tomáš Klus, kapely Nedivoč a February, cimbalista Jan Rokyta se souborem Ensemble Flair, sopranistka Barbora Řeřichová, klarinetista Igor Františák, jazzman Boris Urbánek nebo muzikálové hvězdy Hana Fialová a Juraj Čiernik. Další jména budou zveřejněna ještě do konce roku, v lednu pak začnou být postupně vyhlašovány nominace za nejvýraznější umělecké výkony roku 2018.

Ceny budou i napodruhé vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Program je zveřejněn zatím asi ze dvou třetin. Jak tvrdí autor konceptu Cen Jantar a šéfredaktor kulturního deníku Ostravan.cz Aleš Honus, i tentokrát půjde o večer plný napětí a oceňování laureátů se bude střídat s vystoupeními hudebníků všech žánrů.

„Rádi bychom kvalitou doprovodného programu překročili laťku, kterou jsme si nastavili při prvním ročníku,“ řekl pořadatel.

Větší část programu bude připravena je pro tuto příležitost. „Kapely a zpěváci vystoupí s úplně novými verzemi písní, na pódiu navíc budeme mít asi dvacetičlenný orchestr, jenž bude doprovázet jednotlivé interprety, kteří dosud s orchestrem nevystupovali. K vidění budou i baletní ukázky,“ dodává Aleš Honus

Večer budou moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Projekt finančně podporuje Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky lze zakoupit na tomto webu v rubrice GALAVEČER.