První nominace na Ceny Jantar za rok 2018 budou zveřejněny už za pár dní


V současné době vrcholí přípravy schůzek osmi odborných porot, které rozhodnou o nominacích na Ceny Jantar za rok 2018. Ty budou rozdány opět v šestnácti kategoricíh v ostravské hale Gong, a to již 3. března 2019.

Nominační schůzky osmi porot se uskuteční postupně od druhého lednového týdne do konce ledna. Ceny budou i napodruhé vyhlášeny v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Na galavečeru vystoupí například Hana Fialová, Tomáš Klus, Patricia Janečková, Boris Urbánek, Jan Rokyta se souborem Ensemble Flair, ale také třeba kapely February a Nedivoč za doprovodu orchestru a pěveckého sboru. Večer budou moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Projekt finančně podporuje Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava, hlavním mediálním partnerem je internetový portál Ostravan.cz. Vstupenky lze zakoupit na tomto webu v rubrice GALAVEČER.