Prožijte s námi svátek umělců Moravskoslezského kraje. Vstupenky na Ceny Jantar již v prodeji


Pořadatelé spustili předprodej vstupenek na galavečer, na kterém budou už potřetí vyhlášeni laureáti Cen Jantar, tentokrát za rok 2019. Výroční ocenění opět získají umělci v šestnáci kategoriích napříč různými uměleckými obory. Kromě toho budou uděleny i dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje. Galavečer se uskuteční 15. března 2020 v ostravské aule Gong a opět by se měl stát jednou z nejsledovanějších kulturních událostí sezóny.

O nominacích na výroční Ceny Jantar znovu rozhoduje osm nezávislých odborných porot v kategoriích populární hudby, artificiální hudby, činoherního divadla, opery, muzikálu, baletu, výtvarného umění a literatury. Nominováni mohou být umělci s vazbou na Moravskoslezský kraj, kteří o sobě výrazně dali vědět v příslušném kalendářním roce. Nominace za rok 2019 budou vyhlášeny v průběhu ledna 2020. Galavečer bude z ostravské haly Gong opět přenášet Český rozhlas Ostrava.

Součástí ceremoniálu bude i tentokrát kulturní program, který bude připraven exkluzivně pro tuto příležitost a ve kterém vystoupí špičkoví umělci různých žánrů. Role moderátorů se opět zhostí Lumír Olšovský a Lada Bělašková. I letos se můžou návštěvníci těšit na orchestr na pódiu a také neobvyklá hudební spojení umělců z různých žánrů.

Kdo na druhém galavečeru vystoupí? To pořadatelé zatím neoznámili. První podrobnosti budou zveřejněny až v následujících týdnech.

Vstupenky jsou k dispozici v prodejní síti Ticketstream.