Potvrzeno: Ceny Jantar budou vyhlášeny 31. srpna v plné parádě


Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje rozhodla o zásadní revizi protiepidemických opatření na území kraje a oznámila, že je ode dneška možné pořádat akce s účastí do 500 osob, případně i s vyšší účastí, pokud budou účastníci umístěni do oddělených sektorů. Znamená to, že můžeme definitivně s plnou vážností potvrdit, že udílení Cen Jantar za rok 2019 se uskuteční v pondělí 31. srpna 2020 v ostravské aule Gong, a to s kompletním původně ohlášeným programem.

Jde už o třetí termín. Akce musela být dvakrát odložena, a to kvůli přetrvávajícím státním restrikcím souvisejícím s pandemií takzvaného koronaviru.

Jsme rádi, že podle posledních informací můžeme důstojně uzavřít třetí ročník, a to jak včetně dvacetičlenného orchestru a čtyřicetičlenného dětského sboru, který bude účinkující zpěváky a kapely doprovázet, tak za účasti všech významných hostů i diváků, kteří si zakoupili vstupenky. Ty samozřejmě zůstávají v platnosti i na nový termín a jsou i nadále v prodeji na tomto webu.

Kromě vítězů šestnácti kategorií budou oceněni i dva laureáti ceny za celoživotní dílo.

Na galavečeru od 18 hodin vystoupí například klavírní virtuos Ivo Kahánek, zpěvačka Vladivojna La Chia, sopranistka Veronika Rovná Holbová, několik hvězd ostravské muzikálové scény či kapely Mirai, TTIOT, Bratři Orffové a Přípravný sbor Permoník. O hudební doprovod se postará orchestr pod vedením dirigenta Jakuba Žídka.