Poroty už pracují, veřejnost navrhla ocenit Cenami Jantar desítky umělců


Už jen necelé tři měsíce zbývají do mimořádné kulturní události – slavnostního galavečera, na němž 15. dubna 2017 vyvrcholí první ročník akce Ceny Jantar, která je svým pojetím v rámci České republiky unikátní. Regionální kulturní Ceny Jantar budou uděleny v šestnácti kategoriích, a to jak v oblasti divadla, tak i hudby, výtvarného umění a literatury.

Až do 16. ledna mohla veřejnost prostřednictvím formuláře na tomto webu navrhnout v každé kategorii jednoho umělce. Této možnosti využila více než stovka lidí, umělců doporučených k nominací je několik desítek. Návrhy veřejnosti budou roztříděny do kategorií a zaslány porotcům. Jsou ale nezávazné. To, kteří umělci budou nominováni, bude pouze na rozhodnutí jednotlivých porot, které od počátku února do počátku března oznámí v každé kategorii jména tří nominovaných umělců.

V neděli 15. dubna 2018 se uskuteční v ostravské hale Gong slavnostní ceremoniál, kde poroty pod notářským dohledem zvolí laureáty, kteří převezmou sošku. Její podobu představíme v nejbližších týdnech.

Slavnostní galavečer bude spojený s unikátním kulturním programem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Během večera diváci uvidí ukázky toho nejlepšího, co v Moravskoslezském kraji v oblasti kultury vzniká. Jména vystupujících zpěváků, kapel a dalších umělců zveřejníme později. Předprodej vstupenek na galavečer bude zahájen již v nejbližších dnech.

Pořadatelem Cen Jantar je Spolek pro kulturní deník Ostravan.cz, který vydává nejsledovanější kulturní internetové médium v Moravskoslezském kraji – Ostravan.cz.

Ceny Jantar jsou svým pojetím, tedy širokým žánrovým záběrem a orientací na regionální kulturu, v rámci České republiky zcela unikátní a pořadatelé věří, že se stanou novou tradicí.