Populární kapela Mirai vystoupí s orchestrem a dětským sborem na udílení Cen Jantar


Pořadatelé třetího ročníku udílení Moravskoslezských kulturních Cen Jantar oznámili, že na galavečeru 15. března 2020 v ostravské aule Gong zahraje také populární frýdecko-místecká kapela Mirai. Vystoupení bude unikátní v tom, že kapelu doplní dvacetičlenný orchestr a dětský sbor. Orchestrální aranžmá pro jednu z písní této kapely si pořadatelé objednali u Jana Lstibůrka, který je podepsán také pod podobou písní Tomáše Kluse či ostravských kapel February a Nedivoč, které zazněly na galavečeru v letošním roce.

Ceny Jantar budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. Podruhé budou uděleny i dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Kromě kapely Mirai během galavečera zazpívá také například operní pěvkyně Veronika Rovná-Holbová, která je držitelkou Ceny Jantar za loňský rok, a zahraje klavírní virtuos Ivo Kahánek. Vystoupí také zpěvačka Vladivojna La Chia, která Cenu Jantar obdržela v kategorii populární hudba za rok 2017. Exkluzivní vystoupení s orchestrem pro galavečer připravuje i krnovská kapela Bratři Orffové, která v minulosti získala například Cenu Anděl a Cenu Apollo a v současnosti již nekoncertuje.

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.