Na galavečeru, kde budou rozdány Ceny Jantar, vystoupí Farna, Janečková, Dřízgová, Stypka, Chodúr, Vodička a mnoho dalších


Pořadatelé ve středu zveřejnili doprovodný program galavečera spojeného s oceňováním laureátů Ceny Jantar za rok 2017. Akce se uskuteční 15. dubna v ostravském Gongu. Během slavnostního ceremoniálu vystoupí například operní zpěvačky Eva Dřízgová-Jirušová a Patricia Janečková, houslový virtuóz Jiří Vodička, populární hudbu budou zastupovat Ewa Farna, David Stypka či Martin Chodúr. Dojde i na muzikálová čísla v podání Hany Fialové a Tomáše Savky. Zlatým hřebem večera bude předávání Cen Jantar v šestnácti kategoriích.

Na akci vystoupí také pěvecký sbor Permoník z Karviné. „Program jsme se snažili sestavit tak, aby dramaturgie měla slavnostní charakter, tomu budou odpovídat i hudební čísla, která na galavečeru zazní. Nepůjde ale jen o hudbu, diváci se mohou těšit také na baletní ukázku v podání špičkových sólistů baletu NDM v Ostravě. Kompletní program večera zveřejňovat ale nebudeme, aby diváci nebyli ochuzeni o několik překvapení,“ říká organizátor cen Aleš Honus.

Rolí moderátorů večera se zhostí Lada Bělašková a Lumír Olšovský. Režijně se na programu podílí přední česká muzikálová režisérka Gabriela Petráková ve spolupráci se scénáristou Adamem Goldem. Galavečer potrvá tři hodiny.

Zlatým hřebem programu bude předávání cen za nejlepší umělecké výkony v Moravskoslezském kraji v roce 2017, a to v šestnácti kategoriích. O nominacích rozhoduje osm odborných porot.

Zatím byly vyhlášeny nominace ve většině oborů (literatura, výtvarné umění, opera, muzikál, balet, artificiální hudba). Ještě v tomto týdnu budou oznámena jména nominovaných za činoherní divadlo, na konci prvního březnového týdne se pak veřejnost dozví nominace v dalších čtyřech kategoriích v oblasti populární hudby. Laureáti během ceremoniálu obdrží sošky, jejichž autorkou je ostravská sochařka Šárka Mikesková.

Program galavečera bude přístupný i pro širokou veřejnost, vstupenky za cenu od 165 korun jsou k dispozici v prodejní síti Ticketstream a také online na webových stránkách www.cenyjantar.cz. Zde jsou k dispozici i další informace o akci.