Klavírní virtuos Ivo Kahánek zahraje během udílení Cen Jantar za rok 2019


Klavírní virtuos Ivo Kahánek, který patří k nejlepším tuzemským klavíristům mladší generace, je dalším umělcem, který vystupí 15. března 2020 během třetího ročníku udílení Cen Jantar. To se bude opět konat v ostravské aule Gong. Ceny budou opět rozdány v 16 kategoriích. Letos budou podruhé uděleny také ceny za celoživotní dílo dvěma osobnostem

Ceny Jantar budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. Podruhé budou uděleny i dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Kromě Iva Kahánka během galavečera zazpívá také například operní pěvkyně Veronika Rovná-Holbová, která je držitelkou Ceny Jantar za loňský rok. Vystoupí také zpěvačka Vladivojna La Chia, která Cenu Jantar obdržela v kategorii populární hudba za rok 2017. Exkluzivní vystoupení na galavečeru připravuje i kapela Bratři Orffové, která v minulosti získala například Cenu Anděl a Cenu Apollo  a v současnosti již nekoncertuje.

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.