Dalším účinkujícím na udílení Cen Jantar za rok 2019 bude rýmařovský rodák Lukáš Adam


Rámařovský rodák Lukáš Adam, který vystupuje například v ostravských muzikálech Jesus Christ Superstar, Romeo a Julie nebo Thrill Me, se loni stal historicky prvním držitelem Ceny Jantar v kategorii muzikál-muži. Nyní se do Gongu vrací, tentokrát jako vystupující. Na galavečeru 15. března 2020 vystoupí v exkluzivním hudebním čísle s dětským sborem a orchestrem.

Ceny Jantar budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. Podruhé budou uděleny i dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Kromě Lukáše Adama během galavečera zazpívá také například operní pěvkyně Veronika Rovná-Holbová, která je držitelkou Ceny Jantar za loňský rok, a zahraje klavírní virtuos Ivo Kahánek. Vystoupí také zpěvačka Vladivojna La Chia, která Cenu Jantar obdržela v kategorii populární hudba za rok 2017. Exkluzivní vystoupení s orchestrem pro galavečer připravuje i krnovská kapela Bratři Orffové, která v minulosti získala například Cenu Anděl a Cenu Apollo a v současnosti již nekoncertuje, s orchestrem a sborem vystoupí také populární kapela Mirai a post-hardcoroví The Truth Is Out There.

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.

(Foto pro NDM: Martin Straka)