Bratři Orffové vystoupí na březnovém udílení Cen Jantar s dvacetičlenným orchestrem


Kapela Bratři Orffové, ověnčená v minulosti Cenou Anděl i Cenou Apollo, je dalším potvrzeným účinkujícím na galavečeru, během kterého budou uděleny Ceny Jantar za rok 2019. Bratři Orffové v poslední době koncertují jen sporadicky, naposledy se tak stalo letos v červnu během Pražského Quadriennale. Chystané vystoupení na Cenách Jantar bude mít 15. března exkluzivní nádech – část kapely totiž zastoupí dvacetičlenný orchestr.

Ceny Jantar budou i napotřetí vyhlášeny ve vítkovickém Gongu v šestnácti kategoriích napříč všemi uměleckými obory, a to nejenom v oblasti činoherního divadla a opery, muzikálu a baletu, ale také za výtvarné umění, literaturu a hudbu. I letos budou uděleny dvě ceny za celoživotní přínos kultuře Moravskoslezského kraje.

Galavečer, během kterého budou rozdány sošky laureátům, bude opět koncipován jako přehlídka umělců, kteří patří ke špičce svého žánru v Moravskoslezském kraji. Kromě Bratří Orffů během programu zazpívá sopranistka Veronika Rovná-Holbová, která je drtitelkou Ceny Jantar za loňský rok. Jména dalších účinkujících budou oznámena v následujících týdnech.

Večer budou i napotřetí moderovat osvědčení Lumír Olšovský a Lada Bělašková, režii galavečera dostala opět na starost úspěšná režisérka Gabriela Petráková.

Generálním partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, galavečer odvysílá živě Český rozhlas Ostrava. Vstupenky jsou již v prodeji jak na tomto webu, tak i v Ostravském informačním servisu a v síti Ticketstream.